MOTOCYKLE · SAMOCHODY · KARTING · KARAWANING · RATOWNICTWO DROGOWE · ZABYTKI
Wrzesień 26 2016 03:53:54

Nawigacja
PORTAL
  Aktualności
  Forum
  Galeria
  UK ENGLISH
  Jak się zarejestrować?

TMSM "SPARTA"
  Władze Klubu
  Informacje o Klubie
  Historia Klubu
  Imprezy Klubowe
  Kontakt z Klubem
  RMW 2016
  1% dla TMSM SPARTA
  TAŃSZE UBEZPIECZENIE !!

INNE
  SPARTA na Facebook
  SPARTA na YouTube

 
Witamy

WITAMY NA STRONIE TMSM "SPARTA" WROCŁAW


NAJBLIŻSZE ORGANIZOWANE IMPREZY:
24-25 WRZEŚNIA - 68 MIĘDZYNARODOWY RAJD SUDECKI "TRIAL" - SZKLARSKA PORĘBA

23 PAŹDZIERNIKA - RAJDOWE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA - VI RUNDA - WROCŁAW TOR NISKIE ŁĄKI
 
68 RAJD SUDECKI "TRIAL": FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI PONOWNIE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE!
W ostatni weekend września (24-25.IX.2016) w stolicy gór Karkonoskich, Szklarskiej Porębie odbędzie się finał Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Classic Trial. Rajd Sudecki który w tym roku będzie rozegrany po raz 68 jest imprezą, która była organizowana bez przerwy rok w rok na pięknych terenach województwa Dolnośląskiego. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie wspaniale bowiem swój start zapowiedziało wielu zawodników zza granicy. Oprócz polskiej czołówki spodziewać się możemy ekipy z Czech, Niemiec i Łotwy. Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do pokonania trzy razy 9 kilometrową trasę na której ulokowanych będzie kilkanaście odcinków jazdy obserwowanej. Dodatkową atrakcją będzie rozegranie w pierwszy dzień specjalnego OJO o Puchar Burmistrza Miasta Szklarska Poręba na odcinku przy dawnym przystanku PKS przy Hucie Julia w Szklarskiej Porębie. W ramach 68 Międzynarodowego Rajdu Sudeckiego "TRIAL" rozegrana również zostanie klasyfikacja PRE '65 !!!
Start pierwszego zawodnika odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 10:30 spod Ośrodka Wypoczynkowego "SUDETY" w Szklarskiej Porębie przy ul. Krasickiego 10 (mapka dojazdowa poniżej), natomiast meta pierwszego etapu będzie około 15:30. Drugiego dnia (25 września) start będzie o 9:30 zaś meta około 15:00 a uroczyste zakończenie planowane jest na godzinę 16:30.

Regulamin - Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski
Regulamin - Puchar Polski
Regulamin - Classic Trial
Druk zgłoszenia

Na portalu społecznościowym Facebook zostało utworzone wydarzenie. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału oraz udostępnienia jego swoim znajomym!
FACEBOOK


Mapka dojazdowa do bazy 67 Rajdu Sudeckiego "TRIAL" - Ośrodek Wypoczynkowy "SUDETY" 
 
DAMIAN LEMPART KROK OD ZWYCIĘSTWA W POZNANIU!
W zeszły weekend na Torze Poznań odbyła się 3. runda Mistrzostw Polski Hour Race w których bierze udział 21-letni świdniczanin – Damian Lempart, który jest jednocześnie zawodnikiem TMSM "SPARTA" Wrocław. Młody kierowca wystartował za kierownicą BMW E36 318is w klasie do 2000 cm3.
Damian przystąpił do rywalizacji od piątku, poprzez treningi wolne w których jednak zmagał się z awarią układu chłodniczego. Przyczyną przegrzewania się silnika była uszkodzona uszczelka pod głowicą, przez co cały zespół musiał podjąć się naprawy silnika do sobotnich zawodów.

Po nocnej walce z silnikiem aż do 3 w nocy, udało się przystąpić do sobotnich kwalifikacji i zawodów. Damian potraktował sesję kwalifikacyjną jako trening i zapoznanie się z samochodem po długiej, wakacyjnej przerwie, ale bez problemu zakwalifikował się do wyścigu.
Kilka godzin później rozpoczął się wyścig, do którego jako pierwszy wystartował zmiennik Damiana – Miłosz Matuszyk. Miłosz od początku trzymał równe tempo, przebijając się przez stawkę, jednak plany całego zespołu pokrzyżował jeden z zawodników w Porsche 911 GT3, który wypchał młodego kierowcę na żwir, powodując bardzo długi postój i stratę do całej stawki. Po połowie dystansu chłopcy zmienili się podczas obowiązkowego pit stopu i za kierownicę samochodu wsiadł świdniczanin. Zadaniem Damiana było podkręcenie tempa i dogonienie całej stawki. Wykorzystał on fakt, że w czasie jego zmiany, ówczesny lider klasy do 2000 cm3i jednocześnie główny rywal młodej załogi do tytułu Mistrza Polski – Bartosz Krysmann, zmagał się z awarią w swoim samochodzie, jadąc bardzo wolnym tempem po torze. Ostatecznie Damianowi zabrakło jednego okrążenia, aby odrobić stratę do lidera klasy po wypchnięciu BMW na żwir.

Damian: „Pomimo tego, że zabrakło nam dosłownie jednego okrążenia do pełni szczęścia – czuje się tak, jakbym wygrał te zawody. Zachowanie kierowcy, który nas wypchał na żwir pozostawiam bez komentarza, zwłaszcza, że chciał to zrobić w sekcji, gdzie jest to bardzo trudne do zrobienia jakimkolwiek samochodem, a tuż za zakrętem w którym doszło do zderzenia była druga najdłuższa prosta na torze, gdzie nie miałby najmniejszego problemu z wyprzedzeniem nas. Mimo wszystko – dowieźliśmy drugie miejsce i wciąż zachowujemy z Miłoszem i MMM Racing szanse na walkę o tytuł Mistrzów Polski w naszym debiutanckim sezonie! Dziękuje niezmiernie za wsparcie Fundacjom im. Lesława A. Pagi oraz Jolanty i Leszka Czarneckich za wsparcie i pomoc w kontynuowaniu mojej kariery.
Finałowe zawody Mistrzostw Polski Hour Race odbędą się w weekend od 23 do 25 września na Torze Poznań. Relacja na żywo z zawodów będzie dostępna na stronie: www.livemotorsport.tv

DAMIAN

 
 
MATEUSZ LENART KOLEJNY RAZ NA PODIUM!
Ostatnie tegoroczne zawody w Polsce dobiegły szczęśliwie do końca. Mateusz Lenart stanął na podium w Zielonej Górze zajmując trzecie miejsce i potwierdzając tym samym swoją świetną dyspozycję. Kierowca prowadził widowiskową walkę, nie obawiając się ataków o lepsza pozycję. Niedzielna czasówka z trzecim czasem, zapewniły mu doskonałe miejsce na starcie pierwszego wyścigu, natomiast pewna i dobra jazda pozwoliły z kolei znaleźć się w ścisłej czołówce obydwóch wyścigów.

LENI
 
 
VI RUNDA RAJDOWYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA PRZENIESIONA NA 23 PAŹDZIERNIKA!
Z powodów problemów natury organizacyjnych, uprzejmie informujemy, że musieliśmy przenieść VI rundę Rajdowych Mistrzostw Wrocławia z 11 września na 23 października.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do licznego udziału w październikowej imprezie.

 
 
V runda Rajdowych Mistrzostw Wrocławia zakończona!
28 sierpnia na torze "Niskie Łąki" we Wrocławiu odbyła się piąta runda Rajdowych Mistrzostw Wrocławia który jest flagowym cyklem organizowanym przez TMSM "SPARTA" Wrocław już od 5 lat! Na sierpniowej rundzie zameldowała się rekordowa ilość uczestników w ilości 52. Organizatorom, uczestnikom oraz kibicom towarzyszyła słoneczna i upalna pogoda a słupki rtęci w szczytowych chwilach pokazywały 40 stopni na plusie. Pomimo obsuwy czasowej, organizatorom udało się zorganizować wszystkie cztery przejazdy na wrocławskim torze. Impreza została wysoko oceniona przez ZSS oraz przede wszystkim samych uczestników, którzy jawnie wyrażają się o imprezach wrocławskiej "SPARTY" w samych superlatywach.

 
 
PIĄTA RUNDA RAJDOWYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!
W najbliższą niedzielę 28 sierpnia na torze "Niskie Łąki", TMSM "SPARTA" Wrocław organizuje piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Wrocławia. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00 a Biuro imprezy będzie przyjmować uczestników od godziny 8:00 do 9:30. Uroczyste zakończenie odbędzie się planowo o godzinie 15:00.
UWAGA! POMIAR CZASU FOTOKOMÓRKAMI!

PROGRAM IMPREZY:
08:00 - 09:30 Odbiór Administracyjny
08:00 - 09:40 BK oraz piesze zapoznanie z trasą,
09:50 Publikacja listy startowej. Odprawa z uczestnikami
09:55 Przejazd zapoznawczy za samochodem organizatora
10:30 START oraz 5 przejazdów wliczane do klasyfikacji Rally Sprintu
14:30 Wyniki prowizoryczne
15:00 Wręczenie nagród

Regulamin V rundy RMW

Zapisy i pozostałe informacje dostępne są na stronie cyklu RMW:
rmw.sparta-wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebook na którym pojawiają się najświeższe informacje. Można tam również zapytać o wszystko nt organizacji i przebiegu imprezy:

FACEBOOK
Mapka dojazdowa na tor "Niskie Łąki":


Serdecznie zapraszamy!


---
video: Movkar Films
 
 
I SERIA KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI: SPARTANIE CIĄGLE W FORMIE!
14 lipca na torze w Bydgoszczy odbyła się I seria Kartingowych Mistrzostw Polski w której wystartowało trzech naszych reprezentantów: Sławomir Murański (DD2 Masters i Senior), Mateusz Lenart (Mini ROK) i Dawid Maślakiewicz (Micro MAX). Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych co było powodem zmian lidera w poszczególnych kategoriach z okrążenia na okrążenie.
Ostatecznie nasz najlepszy zawodnik kartingowy, Sławomir Murański w kategorii "DD2 Masters" wyścig ukończył na najwyższym stopniu podium zaś w kategorii "DD2 Max" na trzecim miejscu - także dwa okazałe puchary powędrowały w ręce znakomitego wrocławskiego kierowcy.
Tuż za podium, wyścig finałowy zakończył drugi z naszych kartingowców - Mateusz Lenart. Natomiast Dawid Maślakiewicz, który ścigał się w kategorii (Micro MAX) dziesiąte.
Naszym zawodnikom bardzo mocno gratulujemy i oczekujemy na kolejne sukcesy!

KMP
 
 
GRILLDAY czyli drugi trening RMW 2016 już 24 lipca
W niedzielę 24 lipca, Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego "SPARTA" chciałoby zaprosić wszystkich fanów motoryzacji na II trening sportowy RMW 2016 zwany potocznie "GRILLDAY". Będzie on się charakteryzować się nielimitowaną ilością przejazdów w godzinach 10:00-14:00.

Zapisy, regulamin oraz pozostałe informacje można znaleźć na podstronie poświęconej cyklowi i treningom RMW 2016: WEJDŹ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebook na którym pojawiają się najświeższe informacje. Można tam również zapytać o wszystko nt organizacji i przebiegu imprezy:

FACEBOOK


 
 
ROK CUP POLAND 2016: MATEUSZ LENART NADAL W WYSOKIEJ FORMIE!
W miniony weekend na torze Awix Racing Arena w Toruniu ścigali się profesjonalni kierowcy kartingowi. Był to juz szósty i przed ostatni weekend wyścigowy serii ROK Cup Poland. W kategorii Mini Rok wystartował Mistrz Europy Mateusz Lenart, który pokazał się jako bardzo szybki i sprawny kierowca wyczynowy. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych, które panowały na torze, każdy z czterech wyścigów kończył w czołówce. Na mecie zameldował się trzy razy czwarty i raz piąty, w bardzo wyrównanej stawce, liczącej prawie trzydziestu zawodników. Te zmagania były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Międzynarodowymi Kartingowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 14-16 lipca na Bydgoskim Torze PZM-otu.

ROK
 
 
10 JUBILEUSZOWY RAJD OPAWSKI "TRIAL": KOLEJNA DOSKONAŁA ODSŁONA TRIALA W JARNOŁTÓWKU!
2 lipca w Jarnołtówku odbyła się II runda Mistrzostw Strefy południowo-zachodniej Polski - 10 Jubileuszowy Rajd Opawski "TRIAL" oraz 5 Memoriał Roberta Borowczyka. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu przy współpracy TMSM "SPARTA" Wrocław oraz dwóch klubów z Głuchołaz i Prudnika. W imprezie wystartowało 37 zawodników między innymi z Wrocławia, Nowego Targu, Krakowa, Ochotnicy Górnej, Gliwic, Bytomia a nawet pojawił się jeden zawodnik reprezentujący barwy klubu z Niemiec. Rywalizacja na odcinkach była bardzo zacięta - a to wszystko przy wspaniałej letniej pogodzie, która bardzo ułatwiła organizatorowi sprawne przeprowadzenie imprezy. Podczas dziesiątej edycji Rajdu Opawskiego, TMSM "SPARTA" Wrocław postanowiło wprowadzić dwie nowinki techniczne które nie były do tej pory spotykane na imprezach typu "trial". Podczas samej imprezy, zawodnicy mieli do dyspozycji telewizor LCD na którym na żywo były wyświetlane wyniki z każdego odcinka i przejazdu. Zawodnicy ten gest odebrali nadzwyczaj pozytywnie. Drugą nowinką techniczną była transmisja na żywo z zakończenia imprezy wraz z wręczeniem pucharów i memoriałowego. Relację można było śledzić za pośrednictwem serwisu społecznościowego "Facebook" i jest ona nadal dostępna na naszej stronie na tym portalu. Podczas zamknięcia imprezy, puchary i nagrody od firmy SHERCO wręczali przedstawiciele Urzędu Miasta w Głuchołazach, przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZM w Opolu oraz były zawodnik i zasłużony działacz ziemi Opolskiej, pan Zdzisław Lipkowski. Najlepszymi w swoich grupach w klasyfikacji X Rajdu Opawskiego "TRIAL" są:

Klasa AMATOR
1) Wojciech Dubaniowski (KKCiM "SMOK" Kraków)
2) Piotr Cichoń (TMSM "SPARTA" Wrocław)
3) Wojciech Zieliński (TMSM "SPARTA" Wrocław)


Grupa "C"
1) Mateusz Sochacki (KKCiM "SMOK" Kraków)
2) Robert Nawalany (KKCiM "SMOK" Kraków)
3) Zbigniew Lenart (MKS "TRIAL" Ochotnica)

Grupa "B"
1) Daniel Nykaza (AMK "GORCE" Nowy Targ)
2) Michał Łapka (BKM "SILESIA" Bytom)
3) Mariusz Sobczyk (AMK Gliwice)

Grupa "A"
1) Michał Łukaszczyk (AMK "GORCE" Nowy Targ)
2) Rafał Luberda (AMK "GORCE" Nowy Targ)
3) Marc Rohr (MSC Werl)

W II rundzie Mistrzostw Strefy południowo-zachodniej Polski w swoich klasach najlepszymi byli:

Klasa JUNIOR
1) Julia Boronowska (BKM "SILESIA" Bytom)
2) Wojciech Sobczyk (AMK Gliwice)

Klasa OTWARTA
1) Michał Brzyszcz (MKM "TUR-MOT" Turek)
2) Michał Łapka (BKM "SILESIA" Bytom)
3) Mariusz Sobczyk (AMK Gliwice)

Klasa WETERAN
1) Mariusz Ambrożewicz (TMSM "SPARTA" Wrocław)
2) Zbigniew Łubkowski (TMSM "SPARTA" Wrocław)
3) Krzysztof Paluch (TMSM "SPARTA" Wrocław)


Klasyfikacja KLUBOWA
1) TMSM "SPARTA" Wrocław
2) MKM "TUR-MOT" Turek
3) AMK Gliwice

Wyniki 10 Jubileuszowego Rajdu Opawskiego

Fotorelacja z powyższej imprezy znajduje się w galerii zdjęć (w nawigacji po lewej stronie)

JARN
 
 
I i II RUNDA WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W POZNANIU: DOSKONAŁA FORMA KARTINGOWYCH JUNIORÓW!
W ubiegły weekend na "Torze Poznań" w Przeźmierowie odbyła się I i II runda Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w których wystartowało dwóch naszych reprezentantów: Mateusz Lenart oraz Dawid Maślakiewicz. Oboje zawodników dzień wcześniej zakończyło swój rok szkolny i w spokoju mogli zająć się z trenerami i asystentami ustawianiem taktyki na tych zawodach które nieoficjalnie są nazywanymi Mistrzostwami Polski młodego kartingowego pokolenia.
Podczas sobotniej rundy, w skutku zawirowań na torze, nasz reprezentant Mateusz Lenart, który startował w kategorii "Mini ROK" finałowy wyścig ukończył na osiemnastej pozycji. Natomiast finałowy wyścig kategorii "Micro MAX" w której wystartował drugi z naszych klubowiczów, Dawid Maślakiewicz bardzo dobrze się dla niego ułożył. Kierowca z Wrocławia linię mety osiągnął na znakomitym trzecim miejscu!
W niedzielę wystartowali zawodnicy w kategoriach: "Mini MAX", "Baby ROK" i "Mini ROK" w której ponownie wystartował Mateusz Lenart. Tym razem nasz WiceMistrz Europy pokazał na co go stać i po niezwykle ciężkiej walce wyścig ukończył na II miejscu!
Warto również spojrzeć na klasyfikację sezonu w obu klasach w których startują nasi młodzikowie. Dawid Maslakiewicz w kategorii "Micro MAX" jest obecnie na III pozycji a Mateusz Lenart w "Mini ROK" na IV miejscu tracąc jedynie 1 punkt do poprzedzającego zawodnika!
Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak wspaniałych wyników - tylko tym razem na szczycie "pudła".
Pełne wyniki są dostępne na stronie wyniki.motoresults.pl

WSPOL
 
 
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
InfoPanel v.2.1
Ostatnio widziani
 @Black 1 tydzień
 ~Kertek20010 tygodni
 ~Andrzej Mitrosz34 tygodni
 ~Nati42 tygodni
 ~pusio1044 tygodni
 ~Staszek45 tygodni
 ~michaelxox50 tygodni
 ~kniksc57 tygodni
Najnowsze posty
Czy jest szansa?
[0 / 1183]
Kalendarz imp...
[1 / 1301]
Carawaning sp...
[0 / 1865]
Co się stało ...
[1 / 2507]
DMO
[0 / 2092]
Kierowcy Rajdowi
[1 / 2068]
Motocross - z...
[1 / 2882]
WOŚP 2011 w G...
[0 / 1989]
Najciekawsze Tematy
Lucjan Korsze...
[4064]
Rozmowa z Paw...
[3376]
Moja opinia o...
[3081]
Moto-Orkiestr...
[3055]
Sekcja Histor...
[2984]
Motocross - z...
[2882]
WTS a TMSM - ...
[2800]
O stronie
[2555]
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
Ankieta
Jestem fanem dyscypliny...

Trial

Motocross

Enduro

Karting

Rajdy

Wyścigi

Karawaning

Drifting

Żużel

Inna

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 377
Nieaktywowany Użytkownik: 281
Najnowszy Użytkownik: ~Cybul
 
stat4u Powered by PHP-Fusionv6.01 || eXtreme fusion by eXtreme Crew Š 2003-2005